Find din skoles præst

Der er knyttet en eller flere præster til hver af skolerne i Haderslev Kommune. I listen herunder kan man se hvem man skal kontakte. Bemærk at listen er alfabetisk og at der på nogle skoler er flere præster tilknyttet.


 

Skoler i Haderslev Kommune og de tilknyttede præster


SkolePræstEmailTelefonnr
    
10. ved KløftenKirsten Münsterkim@km.dk7452 3945
    
Den Nye Friskole, VilstrupLars-Peter Melchiorsenlpm@km.dk7483 0570
Den Nye Friskole, VilstrupPoul Martin Langdahlpmla@km.dk7457 5310
    
Deutsche Schule HaderslebenChrista Hansench@km.dk7452 3655
    
FBO Bevtoft afd.Peter Heini Glistrupphg@km.dk7451 4222
FBO Over Jerstal afd.Carsten Vigsøcvi@km.dk7454 5120
    
FFF Favrdal afd.Inge Lindhardt Mikkelsenilm@km.dk7453 4113
FFF Favrdal afd.Kirsten Münsterkim@km.dk7452 3945
FFF Fjelstrup afd.Susanne Madsensm@km.dk7456 6263
    
FHMV Hoptrup afd.Poul Martin Langdahlpmla@km.dk7457 5310
FHMV Hoptrup afd.Lars-Peter Melchiorsenlpm@km.dk7483 0570
    
FHS Hammelev afd.Julie Aulkær Andersenjuag@km.dk7450 5112
FHS Sct. Severin afd.Jakob Damm Knudsenjdk@km.dk7452 8005
FHS Sct. Severin afd.Erik Holmgaarderho@km.dk7452 3212
    
FNS Nustrup afd.Christian Munchchmu@km.dk7487 1226
FNS Sommersted afd.Niels Jørgen Holm Larsennjl@km.dk7450 4158
    
Fole FriskoleJohannes Gjesingjgj@km.dk7482 2622
Fole FriskoleAnnesofie Munchanmu@km.dk2917 1419
    
FSO Starup afd.Jørgen Kappel Hansenjkha@km.dk7452 8808
FSO Øsby afd.Peder Kristiansenpekr@km.dk7458 4206
    
Gram skoleJohannes Gjesingjgj@km.dk7482 2622
Gram skoleAnnesofie Munchanmu@km.dk2917 1419
    
Haderslev Kristne FriskoleErik Holmgaarderho@km.dk7452 3212
    
Haderslev RealskoleTorben Hjul Andersenthan@km.dk7452 2713
Haderslev RealskoleSofie Eriksensve@km.dk7348 5542
    
Lagoniskolen 0.-6., UnionvejDitte Freieslebendif@km.dk6130 2424
Lagoniskolen 0.-6., UnionvejNiels Bjørn Christensen-Dalsgaardnbc@km.dk7450 6327
Lagoniskolen 0.-6., UnionvejLone Lundsgaardloml@km.dk7454 1111
Lagoniskolen 7.-9., Østergade 34Ditte Freieslebendif@km.dk6130 2424
Lagoniskolen 7.-9., Østergade 34Niels Bjørn Christensen-Dalsgaard nbc@km.dk7450 6327
Lagoniskolen 7.-9., Østergade 34Lone Lundsgaardloml@km.dk7454 1111
Lagoniskolen, 7.o, Østergade 34Lone Lundsgaardloml@km.dk7454 11 11
    
Moltrup skoleHenriette Ôberghob@km.dk7452 2298
    
Sdr. Otting skole, Buegade 11Kirsten Münsterkim@km.dk7452 3945
Sdr. Otting skole, Kløvermarken 2Kirsten Münsterkim@km.dk7452 3945
    
Simmersted FriskoleNiels Jørgen Holm Larsennjl@km.dk7450 4158
    
Skolen ved StadionJakob Damm Knudsenjdk@km.dk7452 8005
Skolen ved Stadion, Vonsbæk afd.Inge Lindhardt Mikkelsenilm@km.dk7453 4113